"Zmaji" v končnico, Jeseničani po kazenskih strelih

Uncategorized 27. Feb 201821:55 > 22:03
HK Olimpija

Hokejisti HK SŽ Olimpija so si z zmago s 3:1 nad Cortino zagotovili četrtfinalno vstopnico Alpske lige. Jesničanom si jo je uspelo priigrati že kar nekaj časa nazaj, danes pa so "železarji" po kazenskih strelih z 2:1 premagali Vipiteno.

Ljubljančani so niz zmag po olimpijskem premoru podaljšali na štiri. Proti Cortini so zmagali s 3:1, najboljši igralec srečanja pa je bil Maks Selan, ki je prispeval prvi in drugi gol (1:0, 2:0), medtem ko je končni rezultat s strelom v prazno mrežo postavil Andrej Hebar. V vratih se je izkazal Tilen Spreitzer, zaustavil je 32 strelov od 33.

Olimpija, v postavo katere se je po poškodbi roke vrnil Matic Kralj, je z zmago potrdila končnico, ki se začne prihodnji torek. Do takrat bo odigrala še dve tekmi, zadnji domači obračun rednega dela bo igrala proti Zell am Seeju v četrtek ob 20. uri.

Do zmage so prišli tudi “železarji”, ki so pred domačimi gledalci Vipiteno strli po kazenskih strelih, odločilnega je prispeval Žan Jezovšek. Na 1:1 je v 43. minuti izenačil Luka Bašič. Gorenjsko moštvo, ki si je že pred časom zagotovilo izločilne boje in uvrstitev med prva tri moštva (izbirala bodo četrtfinalnega nasprotnika), bo v četrtek gostilo Gardeno (20.00).