Alpska liga: Večni derbi jutri ob 19. uri na Sportklubu

Drago Cvetanovič/hddjesenice.si

Jutri se s štirimi obračuni začnejo izločilni boji v regionalni Alpski hokejski ligi. Ker so si v vodstveni ekipi Jesenic (kot nosilci) za tekmeca izbrali Olimpijo, bodo hokejski sladokusci na sončni strani Alp že takoj v četrtfinalu prišli na svoj račun.

Sporočamo veselo novico, da si boste tekme četrtfinalne serije med ljubljansko in jeseniško zasedbo lahko ogledali na televiziji Sportklub. Jutrišnji derbi, ki ga ob 19. uri gosti dvorana Podmežakla, spremljajte na programu SK2.

Jeseniška izbira “zmajev” pomeni, da boste lahko na programih najbolj športne televizije v državi lahko pospremili vsaj tri, v najboljšem primeru pa sedem tekem slovenskega hokejskega derbija.

Prvemu srečanju bo sledil četrtkov obračun v Dvorani Tivoli, sta se pa ekipi med seboj letos pomerili že šestkrat, petkrat so se zmage veselili “železarji”. Po novem letu so bili Jeseničani dvakrat precej bolj prepričljivi in slavili s 6:2 oziroma 7:2.

Samozavest rdečega stroja gre še kako razumeti, kajti Jeseničani so v seriji pet zaporednih tekem Alpske lige, v katerih so plošček za hrbet nasprotnikovih vratarjev spravili kar 28-krat. V tem koledarskem letu doma sploh še ne poznajo poraza.

“Zmajev” vendarle ne gre odpisati, kajti prav oni so se v Podmežakli zadnji veselili zmage, na zadnjih šestih tekmah regionalne lige pa so le enkrat izgubili ter nasprotnikom pustili le devet golov.

Ostali pari četrtfinala: Feldkirch – Pustertal, Rittner – Red Bull Juniors, Asiago – WSV Sterzing. Zmagovalec serije slovenskih predstavnikov se bo v polfinalu pomeril z boljšim iz prvega naštetega para.