Alpska liga: Prva četrtfinalna bitka Jeseničanom

Facebook/HDD Jesenice

Prvo dejanje četrtfinalna Alpske lige je končano, slovenski derbi je še tretjič v koledarskem letu 2018 pripadel Jeseničanom. "Železarji" so tokrat Olimpijo premagali tesno, s 4:3, in v seriji na štiri dobljene tekme povedli z 1 proti 0.

Rdeči stroj je povedel z golom v 11. minuti, ko je ob prednosti igralca več zadel Tadej Čimžar. Bil je na pravem mestu po odbitem ploščku vratarja Roberta Kristana

Olimpija je v 19. minuti izenačila. Andrej Hebar je v protinapadu sam prihitel tik pred Clarka Saundersa, nato pa plošček zavrnil na levo, kjer je lahko v napol prazen gol ustrelil Gal Koren

Jesenice so po 54 sekundah druge tretjine znova povedle. Kristan se je pred vrati igral s ploščkom, kar je kaznoval Markus Piispanen, ki ga je potisnil čez golovo črto. Ljubljanski vratar je v 27. minuti klonil še tretjič, ko ga je precej z desne strani s strelom med nogama premagal Blaž Tomaževič

Železarji so tudi zadnjo tretjino odprli z golom, za katerega je poskrbel Aleksandar Magovac po vsega 14 sekundah in tedaj se je zdelo, da bodo domači tekmo zlahka dobili. Vendar se “zmaji” niso predali ter do konca zadeli dvakrat.

Najprej je Hebar v 47. minuti s strelom od daleč znižal, devet minut kasneje pa še mojstrsko podal do Aljaža Chvatala, ki je matiral Saundersa za 4:3.Zmaji so pritiskali za izenačujoči, minuto in pol pred koncem so poskusili tudi brez vratarja Kristana, a je ostalo pri domači zmagi po rednem delu.

Druga tekma v seriji na štiri zmage bo v četrtek ob 19.15 v Tivoliju.