Jesničani po petardi samo še zmago od polfinala

Facebook/HDD Jesenice

Zmagovalec mega slovenskega obračuna v četrtfinalu Alpske lige med Acroni Jesenicami in SŽ Olimpijo se zdi odločen, potem ko so železarji dobili tudi tretje srečanje v Podmežakli. Jeseničani lahko napredovanje v polfinale potrdijo že v torek (ob 18:00 v živo na SK 1).

Po vojni napovedi trenerja SŽ Olimpije Jureta Vnuka po drugi tekmi v Tivoliju, v Podmežakli nismo videli pravega odziva zmajev, temveč natančne Jeseničane, ki so še enkrat več dokazali, da so v letošnji sezoni korak pred večnimi rivali iz prestolnice.

Železarji so nadstreljali Ljubljančane (33:27), Clarke Saunders je svojo mrežo ohranil neotaknjeno, tako da bi se Acroni Jesenice že v torek na najslajši način ekspresno lahko uvrstile med najboljše štiri ekipe Alpske lige.

Strelske vaje Jesenic je v deveti minuti ob igralcu več na ledu začel Urban Sodja. Izbranci Gabra Glaviča so večino dela opravili v drugi tretjini, ko so Tilna Spreitzerja premagali Gašper Glavič, Luka Bašič in najboljši posameznik tretjega obračuna četrtfinalne serije Tadej Čimžar, ki je zadel dvakrat.

V zadnji tretjini so gostje poskušali priti vsaj do častnega zadetka, vendar ostali brez uspeha. Še najbližje zadetku je bil reprezentančni branilec Andrej Hebar, ki je zadel prečko.