Jeseničani v Tivoliju do zanesljive zmage in polfinala

Uncategorized 13. Mar 201820:44 > 20:50
Facebook/HDD Jesenice

Hokejisti Sij Acronija Jesenic so v Tivoliju s 6:0 nadigrali Olimpijo in se s skupnim izidom 4:0 v zmagah uvrstili v polfinale Alpske lige.

Olimpija je tokrat zaigrala brez vratarja Roberta Kristana, ki ga je zamenjal Tilen Spreitzer. Gostje so njegovo mrežo načeli v 5. minuti, ko sta napako domačih izkoristila Adis Alagić in Miha Logar, slednji pa je zadel za 1:0.

Naslednji zadetek smo videli v 33. minuti, ko je odlično reagiral Luka Kalan in Spreitzerja ugnal s strelom med nogama. Le dve minuti zatem je David Planko z modre črte zadel za 3:0.

Zmaji so bili izgubljenem položaju, tudi v tretji tretjini pa niso uspeli ugnati vratarja Jesenic Clarka Saundersa, ki je zaustavil vseh 29 strelov. Jeseničani so v zadnjem delu dokončno ponižali tekmeca in dosegli še tri zadetke. Med strelce so se vpisali še Aleksander Magovac, Markus Piispanen in Nejc Stojan.