Jeseničani končali z nastopi v Alpski ligi

Uncategorized 28. Mar 201821:19 > 21:42
Drago Cvetanovič/hddjesenice.si

Hokejisti HDD Jesenice so na četrti tekmi polfinala Alpske lige po podaljšku z 2:3 izgubili proti italijanskemu Rittnu.

Jeseničanom je večji del tekme dobro kazalo za to, da izid v seriji poravnajo na 2-2. “Železarji” so povedli a začrtku 2. tretjine, ko je v polno meril Miha Logar, v 33. minuti pa je Podmežaklo razveselil še Gašpr Glavič.

Čeprav je po dveh tretjinah kazalo na odločilno peto tekmo v Rittnu, pa so gostje uprizorili preobrat in tako se bo tekoča sezona zaključila z italijansko finalno serijo. Drugi finalist je Asiago.

Za Ritten sta v 3. tretjini zadela Alex Frei (50. minuta) in Oscar Ahlström (53.), prvi pa je nato mrežo rdečega stroja zatresel še v podaljšku (69. minuta) in san o finalu je konec.

Pred Jeseničani je sedaj le še finale državnega prvenstva, v katerem bodo branili naslov prvaka proti Olimpiji. Začetek finala je bil ob neuvrstitvi slovenskega predstavnika v finale Alpske lige predviden za 12. april, a bi se serija na tri zmage ob soglasju obeh slovenskih predstavnikov po zagotovilih Hokejske zveze Slovenije lahko začela že prej.