Jesenice finalno serijo odprle z zmago proti Olimpiji

Uncategorized 7. Apr 201822:03 > 22:05
HDD Jesenice

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v prvi finalni tekmi državnega prvenstva premagali SŽ Olimpijo s 3:2. V finalu so Jeseničani povedli z 1:0 v zmagah, ekipi igrata na tri zmage. Naslednja tekma bo v torek v Ljubljani.

Jeseničani so kot prvi na tekmi povedli in z edinim zadetkom, ki ga je dosegel Adis Alagić dobili prvo tretjino.

V drugi tretjini je drugi zadetek za železarje dosegel še en nekdanji član zmajev Nik Pem, ki je podvojil vodstvo. V vratih pa je blestel Clarke Saunders.

Alagić je prednost rdečih v 42. minuti še povišal na 3:0 in prva zmaga v finalni seriji je že bila na pragu. Vendar Olimpija se s tem ni strinjala in se z zadetkoma Janeza Orehka in Mihe Zajca vrnila v igro v 46. minuti. Gostje so v finišu tekme celo trepetali za zmago, a na koncu so se kljub vsemu veselili vodstva v seriji z 1:0.