Olimpija prestavila slavje Jesenic

Uncategorized 12. Apr 201821:15 > 21:16
SŽ Olimpija/Facebook

Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic niso izkoristili prve priložnosti za 12. naslov državnega prvaka, saj jih je SŽ Olimpija premagala s 3:4, v zmagah je zdaj 2:1 za Gorenjce.

Facebook

V dvorani Podmežakla, kjer so že hladili penino, je bil najboljši igralec Gal Koren, ki je trikrat premagal Clarka Saundersa. V drugi tretjini je Olimpija zaostanek 1:0 spremenila v vodstvo z 1:3, a so gostitelji izenačili. Odločilni gol je v 53. minuti dosegel Koren.

Jeseničani so za edini gol v prvi tretjini v 14. minuti izkoristili svoj drugi “power play”. Ob strelu z modre črte je zadel Andrej Tavželj. Podajalec je bil Gašper Glavič.

V drugi tretjini je Olimpiji uspel hiter preobrat, Gal Koren je bil z zadetkoma v 25. in 26. minuti glavni režiser. Luka Zorko je v 32. minuti po protinapadu vodstvo povišal na 1:3.

Železarji so se pobrali, Miha Logar je z izjemno akcijo ob izteku 34. minuti znižal zaostanek, v 51. minuti pa je sledilo izenačenje. V nevtralni tretjini je Aleksandar Magovac ustavil Zorka, sledil je protinapad in močan strel Nika Pema. Vratar Tilen Spreitzer je plošček odbil, a je bil na pravem mestu 18-letni Jaka Sodja.

Olimpija je takoj pripravila odgovor, hat-trick je dosegel Koren, podajalec je bil Hebar.

Jesenice so na koncu poskusile brez vratarja, toda spremembe izida ni bilo.

Naslednja tekma bo v soboto v Tivoliju. V medsebojnih tekmah je v tej sezoni 12:2 za Jesenice, pri čemer Olimpija v Tivoliju še ni zmagala.