Jeseničani v Tivoliju proslavili dvanajsti naslov

Uncategorized 14. Apr 201822:55 > 23:01
HDD Jesenice

Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so v Tivoliju prišli do tretje zmage v finalni seriji državnega prvenstva in potrdili dvanajstvo zvezdico. Olimpija je padla s 4:1.

Jeseničani so po porazu na tretji finalni tekmi tokrat začeli zelo odločno, glavni del naloge pa opravili v drugi tretjini, ki so jo dobili z 2:0. Gostje so tretji zadetek dosegli v 47. minuti, ko je bila bitka za naslov odločena.

V prvi tretjini zadetkov ni bilo, obe ekipi sta se posvetili predvsem obrambi. V drugi tretjini je prvi zadetek dosegel Miha Logar, železarji pa so pred iztekom drugega dela prednost povišali preko Davida Planka. Tretji gol je po izvrstnem protinapadu dosegel Nik Pem in navijači Jesenic, ki so prevladovali med 2.500 gledalci v Tivoliju, so lahko začeli slaviti dvanajsti naslov prvaka v samostojni Sloveniji.

Olimpija je častni zadetek dosegla v 52. minuti, ko se je izkazal Miha Pesjak, končni rezultat pa je z golom v prazna vrata postavil Tadej Čimžar.