Gol Urbasa premalo za uspeh proti Avstriji

Uncategorized 19. Apr 201821:36 > 21:40
Sara Ros/HZS

Slovenski hokejisti so na zadnji pripravljalni tekmi pred svetovnim prvenstvom divizije I izgubili na Dunaju. Avstrija je bila boljša z 2:1. Risi bodo v nedeljo začeli boj za vrnitev med elito v Budimpešti.

Avstrijci, ki bodo od 4. maja naprej igrali na svetovnem prvenstvu elitne divizije na Danskem, so v sredo na Dunaju doživeli grenak poraz proti Kazahstanu z 0:5. Tokrat so prikazali precej boljšo igro. Po vodstvu so v drugi in tretji tretjini odigrali zelo zbrano v obrambi. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 24:22.

V vratih je začel Gašper Krošelj, ki je blestel na olimpijskih igrah v Pjongčangu in bo v vlogi prvega čuvaja mreže tudi na svetovnem prvenstvu v Budimpešti.

Gostitelji so povedli v 6. minuti ob prednosti igralca več. Branilec Linza Erik Kirchschläger je močno streljal z leve strani, pred vrati pa je palico podstavil sijajni napadalec Brian Lebler. Krošelj je bil nemočen. Dve minuti zatem je po desni strani ušel Jan Urbas in z natančnim diagonalnim strelom matiral Davida Madlenerja.

Veliko priložnost za vodstvo risov je imel Anže Kuralt, ki je bil presenečen, ko se je znašel popolnoma sam pred praznimi vrati. Ploščka ni dobro zadel in Madlener ga je uspel pokriti. Dve minuti pred koncem prve tretjine je Martin Schumnig poslal plošček pred vrata, kjer slovenski branilci niso bili zbrani, Daniel Ban pa je ukanil Krošlja.

Slovenija v nedeljo začenja prvenstvo v dvorani Laszla Pappa v Budimpešti. Prvi tekmec risov bodo Britanci.