Realnost slovenskega hokeja – boj za obstanek

Uncategorized 23. Apr 201818:14 > 18:17

Slovenska reprezentanca je izgubila tudi drugo tekmo na svetovnem prvenstvuv hokeju skupine B. Poljska je bila boljšas 4:1, tako da rise čaka boj za obstanek.

Selektor Kari Savolainen je premešal napadalne trojke, kar pa ni pomagalo. Slovenija je bila spet neučinkovita, izkoristila ni nobenega “power playja”. V prvi tretjini je edini zadetek po natančnem strelu dosegel Damian Kapica.

V drugi tretjini je zadetek za Slovenijo je dosegel 19-letni Jan Drozg, ki je v 25. minuti natančno meril z desne strani. A to ni prineslo preobrata, saj je Poljska tri minuti pozneje že povedla. Zadel je Bartlomiej Neupauer. Poljaki so pred koncem druge tretjini povišali vodstvo, na mojstrski način je v 37. minuti kazenski strel unovčil Marcin Kolusz.

V zadnji tretjini Slovenija ni našla recepta, da bi spremenila potek dogajanja. V 52. minuti je poljsko zmago potrdil Aron Chmielewski. V predzadnji minuti je Jan Urbas z bekhendom premagal Odrobnyja, a vse je bilo prepozno.

SLOVENIJA – POLJSKA 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)