Slovenija po zmagi proti Madžarom znova v boju za elito

Uncategorized 25. Apr 201821:50 > 21:58
Sara Ros/HZS

Slovenska hokejska reprezentanca je po dveh razočaranjih končno pokazala pravi obraz in na SP-ju v Budimpešti prvič zmagala. Gostiteljica turnirja Madžarska je padla s 4:1.

Tekma je bila vseskozi trda in težka, Slovenci pa so si z borbeno predstavo zaslužili tri točke. Rise je v vodstvo popeljal Aleksander Magovac, Slovenija pa je v prvi tretjini na gol tekmeca sprožila kar 24-krat!

Madžari so izenačili v 26. minuti, ko je Balasz Sebok zaključil lepo akcijo ob igri z igralcem več. Le dobre štiri minute zatem je Jan Urbas utišal polno dvorano Laszla Pappa, nato pa se rezultat kar 25 minut ni spremenil.

Odločilni gol je na začetku 56. minute dosegel Boštjan Goličič, zmago pa je s strelom v prazna vrata potrdil Sabahudin Kovačević. V vratih Slovenije je blestel Gašper Krošelj.

Risi se po porazih z Veliko Britanijo in Poljsko z omenjeno zmago vračajo celo v igro za vrnitev med elito. Za kaj takega morajo varovanci Karija Savolainena ugnati Kazahstan in Italijo ter upati na ugoden razplet na preostalih tekmah.