Risi po tretjem porazu daleč od elite

Uncategorized 28. Apr 201812:39 > 12:40
Sara Ros/HZS

Čeprav so svetovno prvenstvo divizijie I v Budimpešti začeli z dvema porazoma, bi si risi v primeru zmage po rednem delu proti Italiji vseeno zagotovili povratek med elito, a naši zahodni sosedi so z zadetkom dve sekundi pred koncem slavili s 4:3 in pokopali vse upe slovenskih hokejistov.

Gett Images/ Laurence Griffiths

Že začetek srečanja ni Slovencem napovedal nič dobrega. Boštjan Goličič je bil zaradi nedovoljenega zadrževanja nasprotnika izključen že v 47 sekundi, slabo minuto kasneje pa so Italijani izkoristili prednost igralca več na ledeni ploskvi, ko je Gašperja Krošlja s strelom v levi zgornji kot premagal Markus Gander.

Risi so izenačili tik pred odhodom na odmor, ko je Matic Podlipnik sam prodrl v italijansko tretjino, Marca de Filippa pa presenetil s strelom iz leve strani. Drugi del so bolje začeli risi. Rok Tičar je v 24. minuti ob številčni prednosti lepo izkoristil podajo Jana Urbasa za vodstvo z 2:1.

Italijani so se vrnili v 30. minuti. Ob novi številčni prednosti je zadel Michael Sullivan, samo štiri minute kasneje pa so naši zahodni sosedi znova vodili. Krošlja je tokrat premagal Alex Trivellato, ki je izkoristil medlo slovensko obrambo, ki po strelu Ivana Deluca ni razčistila v svoji obrambni tretjini.

Slovenci so na 3:3 izenačili v 39. minuti, ko je z modre črte sprožil Sabahudin Kovačević. V 43. minuti je plošček v mrežo Italijanov spravil tudi Ken Ograjenšek, vendar so sodniki zadetek zaradi prekrška razveljavili. Risi so še naprej napadali in bili podjetnejši, Kovačević je v 52. minuti zadel tudi vratnico, toda izid se ni spremenil.

Risi so ob zavedanju, da jim napredovanje med elito prinaša samo zmaga po rednem delu, v zaključku zaigrali na vse ali nič. Krošelj je zapustil vrata, vendar njegovi soigralci tudi ob šestih igralcih v polju niso uspeli zadeti. Na drugi strani je Diego Kostner dve sekundi pred koncem zadel v prazno mrežo za zmago Italije in poskrbel, da bodo risi tudi naslednje leto igrali v drugem rangu svetovnega hokeja.