Slovaki prvič zmagali, Avstrijci za obstanek

Gett Images/ Laurence Griffiths

Hokejisti Slovaške so na svetovnem prvenstvu elitne divizije v Köbenhavnu s 4:2 premagali Avstrijo, ki jo tako čaka trd boj za obstanek med elito.

Odločitev o zmagovalcu je padla v drugi tretjini. Najprej je Bernharda Starkbauma v 23. minuti z močnim in natančnim strelom z desne strani matiral Tomaš Jurco, nato pa je v 29. minuti zadel še Christian Jaroš. Starkbaum je ob ne preveč močnem strelu Jaroša slabo posredoval, saj se mu je plošček čez ramo odbil in skotalil čez golovo črto.

vstrijci so prek Petra Schneiderja znižali zaostanek (42.), nato pa neuspešno poskusili izenačiti. Minuto in pol pred koncem so iz vrat potegnili vratarja Starkbauma, kar pa je znal kaznovati Michal Kristof, ki je plošček poslal v prazna vrata. Razmerje strelov je bilo 30:22 za Slovaško, ki se po dveh porazih veseli prve zmage na prvenstvu.

V drugi popoldanski tekmi je Latvija s 5:0 nadigrala Južno Korejo.