Avstrija ostaja med hokejsko elito

Uncategorized 12. Maj 201819:40 > 19:42

Avstrija je premagala Belorusijo s 4:0 in si krog pred koncem zagotovila obstanek med hokejsko elito.

Avstrija je povedla z golom Layna Viveirosa (5.), nato pa so zadeli še Konstantin Komarek, Michael Raffl in Dominic Zwerger. Belorusija se seli v nižji rang.

V predtekmovalni skupini A je bilo po drugi tretjini dvoboja Švedska – Slovaška 3:2. Slovaki so povedli (Tomas Jurco), Švedi, ki so proti slovaškim vratom v prvi tretjini sprožili kar 21 strelov, pa so z zadetkoma Dennisa Everberga in Gustava Nyquista pripravili preobrat in uvodno tretjino dobili z 2:1.

V 25. minuti je igralec Montreala Jacob de la Rose povišal na 3:1, Marek Daloga pa je v 37. minuti z igralcem manj Slovake spet vrnil v igro, ko je prišel pred Hellberga in s strelom pod prečko znižal zaostanek na 3:2. Izid je v 47. minuti izenačil Ladislav Nagy, ki je iz prve spretno zadel ob drugi vratnici.

Ko je že kazalo, da tudi po podaljšku ne bo znan zmagovalec, in da bodo tega določili kazenski streli, si je Daloga privoščil napako. S palico je zadrževal nasprotnega igralca in si prislužil dveminutno kazen, ki so jo Švedi hitro vnovčili. Po napaki Slovakov v srednji tretjini so oddrveli v protinapad, v katerem je tekmo odločil Mika Zibanejad.