Kanada izločila Rusijo in se prebila v polfinale

Uncategorized 17. Maj 201818:58 > 19:07

Na svetovnem hokejskem prvenstvu elitne skupine na Danskem sta znana prva polfinalista. V Koebenhavnu so Kanadčani v četrtfinalu po podaljšku premagali Rusijo s 5:4, v Herningu pa so Američani ugnali Čehe s 3:2. Zvečer sledita še drugi dve polfinalni tekmi.

Kot prvi so se v polfinale uvrstili hokejisti ZDA, ki so s 3:2 ugnali Češko, junak Američanov je bil Patrick Kane, ki je zabil dva gola.

Veliko bolj razburljivo in zanimivo je bilo na drugi četrtfinalni tekmi, kjer sta se srečali dve hokejski velesili Kanada in Rusija. Kot prvi so povedli Kanadčani z 2:0, zadela sta Colton Parayko in Ryan Nugent-Hopkins. Še pred koncem druge tretjine so se Rusi veselili izenačenja po zadetkih Alexandra Barabanova in Ilye Mikheyeva.

V nori zadnji četrtini so Kanadčani dvakrat vodili, a so njihovi nasprotniki dvakrat prišli do izenačenja in na koncu celo do podaljškov. Za Kanado sta zadela še Kyle Turris in Perre-Luc Dubois. Dvakrat pa sta izenačila Sergei Andronov in Artem Anisimov.

Ker po rednem delu ni bilo odločitve, sta reprezentanci igrali podaljšek. V peti minuti ga je z igralcem več odločil Ryan O’Reilly.

Zvečer se bodo za polfinale udarile še Finska – Švica in Švedska – Latvija.