Velikan slovenskega hokeja Marcel Rodman končal kariero

Uncategorized 30. Jul 201817:11 > 17:48
Luka Cjuha

Marcel Rodman, dolgoletni kapetan risov, je končal bogato hokejsko kariero. V lanski sezoni je igral za nemškega drugoligaša Tölzer Löwen, dres Slovenije pa je zadnjič oblekel na olimpijskih igrah v Pjongčangu.

Eden izmed najboljših slovenskih hokejistov v zgodovini je svojo kariero začel na domačih Jesenicah leta 2001, zelo hitro pa postal tudi pomemben člen slovenske reprezentance. Za njim so številni nastopi na svetovnih prvenstvih, dolgo je bil tudi kapetan Slovenije, s katero je leta 2014 in 2018 nastopil na olimpijskih igrah v Sočiju in v Južni Koreji.

Po 17 letih profesionalnega hokeja je čas še za kaj drugega. Vesel sem, da sem imel uspešno kariero, veliko sem dosegel in rad bi se zahvalil vsakemu soigralcu, vsakemu trenerju, s katerimi sem sodeloval,” je ob slovesu povedal Marcel Rodman in se spomnil očeta, ki je najzaslužnejši, da se je zapisal hokeju: “Še posebej velika zahvala gre mojemu očetu, ki me je vključil v ta čudovit šport in ki mi je stal ob strani v mojih otroških in najstniških letih in me izoblikoval v športnika. Veliko prezgodaj sem ga izgubil, a vem, da me spremlja od nekje tam zgoraj.

36-letnik je v svoji karieri ob Jesenicah igral še za Gradec, Krefeld, Dunaj, KAC, Medveščak in za nemške ekipe Bietigheim Steelers, Schwenninger Wild Wings, Dresden ter Tölzer Löwen.

V dresu risov je nastopil na kar 14 članskih svetovnih prvenstvih, štirih olimpijskih kvalifikacijskih turnirjih in dvojih OI, na 184 tekmah pa je dosegel 40 golov.

Za izjemen prispevek reprezentanci se je Marcelu Rodmanu zahvalila tudi Hokejska zveza Slovenije: “Hvala ti, Marcel, za vse nastope v dresu risov in vse, kar si doslej dal slovenskemu hokeju! Verjamemo, da se tvoja hokejska zgodba tu ne končuje in začenjaš pisati le njeno novo poglavje.