Za uvod visoka zmaga Jesenic

Uncategorized 15. Sep 201822:07 > 22:07
Facebook

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so na uvodni tekmi nove sezone v Alpski ligi premagali Cortino s 7:1. Hat-trick je zabil Tadej Čimžar. SŽ Olimpija gostuje v Canazeiju pri Fassi.

Slovenski prvaki so bili pred 720 gledalci precej boljši tekmec, imeli so veliko premoč v strelih na vrata (33:25).

V prvi tretjini so Italijani še uspeli obdržati mrežo nedotaknjeno. V 27. minuti so železarji odlično izvedli protinapad dveh proti enemu.Erik Svetinaje zadel iz bližine po sijajnem prodoru Davida Rodmana. Po pol ure igre je Čimžar v drugem poskusu spravil plošček prek vratarja Marca De Filippa. Rodman je v 37. minuti z desne strani podal pred vrata, kjer jeNejc Stojanposlal plošček ob vratnici v mrežo.

V 45. minuti je FinecJesse Jyrkkiöz izjemno diagonalno podajo zaposlilŽigo Urukala, ki je le še podstavil palico in povišal na 4:0.Miha Brusje ob prednosti igralca več še petič zatresel mrežo Cortine. Razigrani Čimžar je bil v zadnjih minutah natančen še dvakrat. Končni izid je postavilLuca Barnabov predzadnji minuti, ko so si sodniki tudi ogledali posnetek, saj je bil Clarke Saunders oviran v vratarjevem prostoru. Odločili so se, da je plošček že pred tem prečkal golovo črto. Častni zadetek za Cortino ni pokvaril zadovoljstva v Podmežakli.