Facebook/HDD Jesenice

Hokej

13.10.2018 | 22:02

Fassa v Podmežakli "fasala" osmico

Hokejisti Acroni Jesenic so v 9. krogu Alpske lige prišli do šeste letošnje zmage, potem ko so v pravi golijadi z 8:5 odpravili italijansko Fasso.

jesenice, hokej

HDD Jesenice

Čeprav obramba železarjev ni blestela (Clarke Saunders je zbral vsega 20 obramb), so se Jesničani veselili četrte zaporedne zmage, s katero so ostali tik pod vrhom lestvice Alpske lige. Tadej Čimžar in soigralci so si odločilno prednost priigrali v štirih minutah druge tretjine, ko so zaostanek z 2:3 spreobrnili v vodstvo s 6:3.

Železarji so na koncu slavili z 8:5. Čimžar in Tomaževič sta dosegla dva zadetka, po enkrat so zadeli Bašič, Svetina, Glavič in Urukalo.