Olimpija s petardo do pete zaporedne zmage

Uncategorized 14. Okt 201820:17 > 20:25
HK Olimpija

Hokejisti Olimpije so po desetdnevnem premoru v Alpski ligi s 5:1 premagali Bregenzerwald in prišli do pete zaporedne zmage.

Ljubljančani so zaigrali odlično in od začetka obračuna pritisnili na vrata gostov, ki jih dolgo reševal odlični vratar Thomas Stroj. Slednji je prvič klonil v sedmi minuti, ko je protinapad izkoristil Žan Jezovšek. Gostje so po napaki domače obrambe hitro izenačili, zadel je Finec Aleksi Jaervinen.

Na začetku drugega dela so gostje zaigrali bolj pogumno in bili takoj kaznovani. Gregor Koblar je v 25. minuti Olimpijo znova povedel v vodstvo, ob koncu tretjine pa je svoj drugi gol dosegel še Jezovšek.

Tudi v zadnjem delu je bila Olimpija boljši nasprotnik, v polno pa sta zadela še David Planko in Janez Orehek.

Razmerje v strelih je bil kar 49:14 v korist Ljubljančanov, ki pa so bili v obrambi precej neprepričljivi.

Olimpijo naslednja tekma čaka v sredo, ko bo gostovala v Celovcu pri drugi ekipi KAC-a.