Slab dan za Olimpijo in Jesenice

HK Olimpija

Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so v veliki krizi. V Podmežakli so izgubili proti Gardeni z 1:3 in prikazali zelo slabo predstavo. To je bil že četrti zaporedni poraz železarjev v Alpski ligi. Mlada ekipa Salzburga je končala zmagoviti niz SŽ-ja Olimpije (3:2).

Celinski pokal v Renonu je pustil velike posledice pri Jeseničanih. Po porazih proti Rittnu z 1:6 in proti Crveni zvezdi z 1:2 po podaljšku ne najdejo več prave igre. Na derbiju prejšnjo soboto so bili popolnoma nemočni (0:4), Pustertal jih je razbil s 6:2, tokrat pa jih je pred 720 gledalci ugnala še Gardena, ki je v spodnji polovici lestvice. Gostje so imeli celo minimalno prednost v strelih na vrata (28:29).

Gaber Glavič je v vrata postavil Žigo Kogovška, ki mu je mrežo uspelo ohraniti nedotaknjeno do 39. minute, ko ga je iz bližine ukanil Andreas Vinatzer. Jeseničani so imeli več priložnosti, večkrat je odlično posredoval vratar gostov Misa Pietilä. Pred vrati niso imeli pravih idej, preveč je bilo podaj in premalo nevarnih strelov.

Hokejisti SŽ-ja Olimpije so dosegli devet zaporednih zmag, po torkovi zmagi nad Vipitenom pa je trener Jure Vnuk dejal, da bo gostovanje v Salzburgu zares zahtevno. Mladi rdeči biki so bili boljši s 3:2. To je bil prvi poraz zmajev po 22. septembru. Salzburžani se v tej sezoni kažejo kot trdna ekipa s številnimi mladimi aduti, njihovo moč so pred dnevi izkusili tudi Jeseničani, ki so prav tako izgubili proti njim.