Strelske vaje Jesenic, nov poraz zmajev

Facebook/HDD Jesenice

Hokejisti SIJ Acroni Jesenic so na najlepši možni način prekinili serijo štirih zaporednih porazov, saj so v Alpski ligi Zell am See odpravili s kar 12:2. Člani SŽ Olimpije so bili v zadnjem času najbolj vroče moštvo Alpske lige, v soboto so zmaji proti Feldkirchu klonili še drugič zapored.

Železarji so na zadnjih tekmah neuspešno iskali zmagovito formulo, tokrat pa mrežo nasprotnika zatresli kar 12-krat. Gašper Glavič, ki je začel strelske vaje, je dosegel hat-trick, kanadski novinec Philippe Paradis je zadel petkrat, med strelce pa so se vpisali še Gašper Seršen, Urban Sodja, Nik Pem in Patrik Rajsar.

Sijajen niz SŽ Olimpije je v četrtek prekinil podmladek Salzburga, v soboto pa je pod Rožnikom slavil še Feldkirch, ki je pred odhodom na reprezentančni odmor tako vsaj malce pokvaril vzdušje pri zmajih.

V zasedbi nekdanjega slovenskega sečektorja Nika Zupančiča je blestel vratar Alex Caffi, ki je ubranil 37 strelov od 38.

Edini zadetek za Olimpijo je dosegel izkušeni Aleš Kranjc, ki je ob igralcu več na ledu izenačil na 1:1. Avstrijci so znova povedli v 23. minuti, na začetku zadnje tretjine so zadeli še enkrat, domači so nato štiri minute pred koncem poskušali brez vratarja, kar so gostje znali izkoristiti in z zadetkom v prazno mrežo potrdili zmago.