Tretji poraz risov v Minsku

HHOF-IIHF Images

Slovenska hokejska reprezentanca je pod vodstvom novega selektorja Iva Jana izgubila tudi tretjo tekmo evropskega izziva v Minsku, potem ko so bili Francozi po kazenskih strelih boljši s 3:2.

Risi so povedli v 18. minuti, ko je Anže Kurlat v francosko mrežo pospravil odbit plošček po strelu Mihe Štebiha. Francozi so se vrnil ob zaključku druge tretjine z zadetkom Jordana Perreta, hitro po začetku zadnjega dela pa je izid spreobrnil Teddy da Costa. Slovencem je podaljšek v 52. minuti prinesel Tadej Čimžar.

V podaljšku so imeli risi po izključitvi grobega Sasche Treilla veliko prednosti, ki so jo tudi uspeli izkoristiti, ko je zadel Klemen Pretnar, vendar so sodniki zadetek razveljavili, ker je bil plošček pred golom preusmerjen v mrežo s previsoko palico.

Pri kazenskih strelih je bil uspešen samo Francoz Anthony Rech, medtem ko so za Slovenijo neuspešno poizkusili Ken Ograjenšek, Anže Kuralt, Tadej Čimžar, Andrej Hebar (okvir vrat) in Aleksandar Magovac.