Novi trener Jesenic je Marcel Rodman

IIHF

Marcel Rodman je tudi uradno postal novi trener hokejistov Sija Acronija Jesenic. Legendarni in nedavno uradno upokojeni slovenski hokejist je na vročem stolčku zamenjal Gabra Glaviča. Njegov pomočnik bo Aleš Burnik.

Jesenice so sicer pod taktirko Glaviča v lanski sezoni osvojile naslov državnega prvaka, v letošnji pa so bili rezultati preslabi. Brez dela je ostal po porazu na večnem derbiju proti Olimpiji.

37-letni Rodman, ki je bil v tej sezoni pomočnik ameriškega trenerja Aarona Foxa pri hrvaškem Medveščaku iz Zagreba, bo tako vodil klub, pri katerem je tudi začel profesionalno kariero hokejista.

Predsednik jeseniškega kluba Anže Pogačar o drugih trenerskih kandidatih ni želel govoriti, je pa priznal, da so strokovnjaka sprva iskali v tujini, a se nakoncu odločili za starejšega od bratov Rodman.

“Izziv je prišel dokaj hitro in sem ga z veseljem sprejel. Veselim se te nove vloge in da sem dobil to priložnost. Nisem pričakoval, da bom tako hitro zaplul v trenerske vode, sploh zaradi tega, ker nimam veliko izkušenj na tem področju. Slabo sezono sem pomočnik, imam pa za seboj zelo dolgo igralsko kariero. Imam vizijo in vem, kaj hočem. Tega izziva se veselim, še večji pa je zaradi tega, ker je to na Jesenicah. Nisem si mislil, da bom prišel nazaj, a sem tukaj,” je na novinarski konferenci povedal Marcel Rodman.