Olimpija v Tivoliju zanesljivo do 22. zmage v sezoni

Uncategorized 24. Jan 201922:31 > 22:37
HK Olimpija

Hokejisti SŽ Olimpije so v Hali Tivoli brez težav s 6:3 premagali drugo moštvo celovške ekipe Kac mladi in prišli do 22. zmage v Alpski ligi.

Ljubljančani so tako upravičili vlogo favoritov, saj so se kot drugo moštvo lige merili z ekipo z dna lestvice.

Začetek tekme je sicer poskrbel za nekaj težav. Gostje so v prvi tretjini izkoriščali nezbranost domače obrambe in dvakrat hito izenačili, potem ko sta Olimpijo v vodstvo popeljala Aleš Kranjc in Žan Jezovšek.

Po golu Gregorja Koblarja za 3:2 ob koncu prvega dela in zadetku Davida Planka na začetku drugega pa je Olimpija vendarle lažje zadihala. Celovčani so se sicer približali na 4:3 in nato stresli še okvir vrat, a sta jih s hitrima goloma umirila Aleš Mušič ter Žiga Svete, ki sta poskrbela za mirnih zadnjih 20 minut, v katerih zadetkov ni bilo.

Olimpija je tako prišla do tretje zaporedne in 22. zmage v sezoni. Z novim uspehom so se utrdili na drugem mestu lestvice z 71 točkami. V četrtek se bodo v Tivoliju pomerili s Cortino.