HZS

Hokej

09.02.2019 | 22.07 > 22:10

Risi izgubili, a vseeno dobili turnir

Slovenija je na zadnji tekmi hokejskega izziva na Bledu po podaljšku izgubila proti Belorusiji B z 2:3. Risi so kljub porazu turnir dobili, vseeno pa nekoliko pokvarili končni vtis.

Slovenija hokej

HZS

Slovenija je turnir v gorenjskem turističnem biseru začela z zmago proti Madžarski (4:1), nato odpravila še Italijo (2:1), na zadnji tekmi pa morala priznati premoč Belorusiji B.

V vratih Slovenije je tokrat stal Žan Us, ki je prvič klonil v 14. minuti, ko je zadel Vjačeslav Gretcki. Na 1:1 je v 34. minuti poravnal Miha Zajc, ki je v udarnem napadu zamenjal Roberta Saboliča, ki je na prošnjo kluba predčasno končal reprezentančno akcijo.

Belorusi so znova povedli v 39. minuti - tokrat je po protinapadu v polno meril Anton Mohorov. Tudi drugi zadetek je za Slovenijo dosegel Zajc. V podaljšku je imel sprva veliko priložnost Rok Tičar, na drugi strani pa je Gretcki meril v polno in poskrbel za prvi poraz Slovenije na Bledu.