Olimpija brez točk tudi na derbiju začelja

HK Olimpija

Po Bolzanu so vse tri točke iz Tivolija odnesli tudi hokejisti Dornbirna, ki so bili v derbiju začelja od Olimpije boljši s 3:2.

V primeru zmage bi se Olimpija povsem približala Dornbirnu, tako pa za sedaj predzadnjo Sapo zaostaja pet točk, Dornbirn pa jih ima še tri več. Po 14. krogu lige Ebel je več kot jasno, da se bodo zmaji vnovič težko izognili zadnjem mestu.

Dornbirn je srečanje v Tivoliju začel po receptu Bolzana in že po 29. sekundah vodil z 1:0. V deveti minuti je izenačil Gilbert Gabor, toda na prvi odmor so s prednostjo vseeno odšli gostje, saj je Dustin Sylvester za 1:2 zadel 37 sekund pred koncem prve tretjine.

Zmaji so drugič izenačili na začetku zadnje tretjine, derbi začelja pa je v 55. minuti odločil Michael Caruso. Ljubljančani so imeli ob koncu prednost igralca več na ledu, vendar tudi ob igri brez vratarja niso uspeli izsiliti podaljška.

Olimpija sezono nadaljuje v petek z gostovanjem pri Beljaku.