Poraz Jesenic, finalista bo odločila zadnja tekma

Uncategorized 7. Apr 201921:41 > 21:50
HDD Jesenice

Jeseničani so pred domačimi gledalci zapravili prvi zaključni plošček za uvrstitev v finale lige AHL. Valpusteria je bila v zaključku tekme boljša in je slavila s 3:2.

Jesenice so v gosteh na tretji tekmi prišli do pomembne zmage in povedli v zmagah z 2:1. Prvi zaključni plošček za veliki slovenski finale so imeli na voljo že danes, a so ga zapravili.

Italijanska valpusteria je bila boljša s 3:2 in je izsilila peto tekmo, ki jo bodo odigrali pred domačimi gledalci.

V prvi tretjini v Podmežakli gledalci zadetkov niso videli. V drugi tretjini so gostje povedli, železarji pa so se preko Glaviča vrnili nazaj. Pred koncem drugega dela je Valpusteria še enkrat več povedla.

V zadnji tretjini so se domači dolgo mučili, da so prišli do izenačenja, ki ga je z igralcem več priigral Bašič. To pa domačim ni pomagalo, saj so odločilni zadetek prejeli samo 17 sekund pred koncem tekme in možnosti o zmagi so se izjalovile.