Jesenicam ni uspelo, po drami v finale Pustertal

HDD Jesenice

V finalu Alpske lige na žalost ne bomo videli največjega slovenskega hokejskega derbija. Na odločilni peti tekmi so po pravi drami do zmage s 3:2 v podaljšku prišli hokejisti Pustertala.

Domači so tekmo začeli odločno in prek Maxa Oberraucha povedli že v 4. minuti. Jeseničani so prek Gašperja Glaviča izenačili v 33. minuti. Pustertal je v 44. minuti še drugič povedel, zadel je Tommaso Traversaželezarje pa je v 56. minuti odrešil David Rodman. 2:2 je bil rezultat rednega dela srečanja, ki se je zavleklo v podaljšek.

Odločitev o zmagovalcu je padla v 66. minuti, ko je 2.000 domačih navijačev razveselil Armin Hofer.

Pustertal se bo v finalu pomeril s SŽ Olimpijo, ki je s 3:0 odpihnila Lustenau. Finalna serija na štiri zmage se začne v četrtek.