Poraz Olimpije na prvi finalni tekmi lige AHL

Uncategorized 11. Apr 201919:28 > 19:30
HK Olimpija

Danes je bila na sporedu prva finalna tekma lige AHL, ki jo je nekoliko bolj spočita Olimpija v gosteh vseeno izgubila proti Valpusterii s 3:0. Druga finalna tekma je na sporedu že jutri.

Naši hokejisti so se kot prva slovenska ekipa uvrstili v finale Alpske hokejske lige, kar je izjemno, saj gre za komaj drugo sezono v članski konkurenci. Po tem ko so v četrtfinali premagali ekipo Rittner Buam in v polfinalu pometli z ekipo Lustenau, so njihovi nasprotniki hokejisti Pustertala. Ti so bili po rednem delu edino moštvo, ki je bilo na lestvici pred zmaji. Pustertal je tudi edina ekipa, ki je Olimpiji v letošnji sezoni ni uspelo premagati. V Ljubljani je januarja že dišalo po zmagi, a so na koncu slavili Južno Tirolci po streljanju kazenskih strelov. Tudi tokrat zeleno-belim ni uspelo premagati italijanske ekipe, ki že celo sezono igra izredno discipliniran hokej.

Prva tretjina je bila precej izenačena, a gledalci niso videli prav dosti strelov na gol, vse pa sta zaustavila vratarja. V drugi tretjini so domači hitro povedli z igralcem več na ledu, ko je bil izključen Luka Zorko. Tudi drugi gol je sledil v drugi tretjini, le hip zatem, ko je kazen zaradi prevelikega števila igralcev na ledu odslužil Gal Koren. V zadnji tretjini so zmaji lovili izenačenje, na koncu poskusili tudi brez vratarja, kar so izkoristili domači in postavili končni rezultat 3:0 s strelom v prazen gol.