Risi izgubili pripravljalno tekmo proti Italiji

Uncategorized 24. Apr 201920:27 > 20:28

Slovenska hokejska reprezentanca je na Bledu na pripravljalni tekmi pred svetovnim prvenstvom divizije I izgubila tekmo proti Italiji s 3:2.

Slovenska moška članska hokejska reprezentanca je danes na Bledu odigrala drugo prijateljsko tekmo v sklopu priprav na svetovno prvenstvo Divizije I-A, ki se bo konec meseca začelo v Kazahstanu. Slovenija je morala priznati premoč Italiji, ki je slavila s 3:2.

Prva tretjina je pripadla našim sosedom, ki so našemu vratarju Gašperju Krošlju zabili dva zadetka. Uspešna sta bila Marco Insam in Joachim Ramoser

V 33. minuti so risi, ki jim je pomagal tudi Anže Kopitar zmanjšali zaostanek na 2:1, uspešen pa je bil Andrej Hebar. Nekaj minut pozneje je Ramoser znoval Italijane popeljal do nekoliko bolj občutne prednosti.

V zadnji tretjini so gledalci dolgo časa čakali na zadetek, v 59. minuti so ga tudi dočakali, ko je Sabahudin Kovačevič zadel ob igri z igralcem več, vendar za kaj več je Sloveniji na žalost zmanjkalo časa.