Risi pred odhodom na SP premagali Italijo

Uncategorized 25. Apr 201919:34 > 19:43
Hokej.si

Slovenska hokejska reprezentanca je na zadnji pripravljalni tekmi pred svetovno prvenstvo divizije I s 3:2 premagala Italijo. Odločilni gol je dosegel Miha Verlič.

V prvi tretjini zadetkov nismo videli. Slovenski prvi napad z Anžetom Kopitarjem si je sicer pripravil nekaj priložnosti, a tudi ob igri z igralcem več je po 20 minutah ostalo 0:0.

V nadaljevanju so po slabih šestih minutah Italijani izkoristili svojo prvo pravo priložnost. Pred vratar je po dobljenem buliju prodrl Stefano Marchetti, plošček pa je za hrbet Matije Pintariča pospravil Ivan Deluca.

Italija je na začetku zadnje tretjine ob igri z igralcem več podvojila prednost. Izza slovenskega gola je podal Angelo Miceli, z desnega krila pa je zadel Marco Insam. Le dve minuti zatem so prvič na tekmi zadeli tudi risiAnže Kuralt se je dobro znašel za vrati Italije in podal Ken Ograjenšku, ki je iz neposredne bližine plošček pospravil pod prečko.

Dobrih šest minut pred koncem je Slovenija po sijajni akciji prišla do izenačenja. Kombinirala sta Drozg in Sabolič, zadel pa je Kopitar. Tri minute zatem sta ob igralcu manj zmagovito akcijo zrežirala Ograjenšek in Verlič, ki je z desne silovito krenil v napad in s strelom iz obrata plošček poslal med nogama Marca De Filippa.

Slovenija se je tako oddolžila za sredin poraz proti Italiji, ko so zahodni sosedje prav tako na Bledu slavili s 3:2. Italijani bodo letos igrali v elitnem razredu svetovnega hokeja, Slovenci pa se bodo tja poskušali prebiti s svetovnega prvenstva divizije I v Kazahstanu. Slednje bo potekali med 29. aprilom in 5. majem.