Marcel Rodman se poslavlja od Jesenic

Facebook/HDD Jesenice

Marcel Rodman je dan po porazu v finalu državnega prvenstva proti SŽ Olimpiji sporočil, da ne bo več trener Sij Acroni Jeseinc. Nekdanji odlični napadalec bo trenersko pot nadaljeval v tujini.

Marcel Rodman je železarje prevzel decembra, potem ko je pred tem deloval kot pomočnik trenerja pri zagrebškem Medveščaku. Starejši izmed bratov Rodman je Sij Acroni Jesenice popeljal do polfinala Alpske lige, v finalu državnega prvenstva pa Jeseničane na prvi tekmi proti SŽ Olimpiji popeljal do zmage s 4:2, na drugi pa so bili Ljubljančani boljši s 5:2 in se tudi veselili državnega naslova.

Rodman bo trenersko pot nadaljeval v tujini, vendar še ni razkril točne destinacije. “Najprej bi se rad zahvalil klubu za zadnjih pet mesecev. Rad bi se zahvalil Anžetu Pogačarju za zaupanje in dano priložnost, da sem svojo trenersko kariero, tako kot igralsko, začel na Jesenicah. Z veseljem sem deloval skupaj z Alešem Burnikom in Petrom Škrabljem ter z vsakim igralcem posebej in vsemi skupaj. Od vsakega sem se nekaj naučil, in za to izkušnjo sem zelo hvaležen. Želel bi si, da bi se sezona končala na drugačen način. Na koncu smo bili prekratki tako v alpski ligi kot v državnem prvenstvu. Zmanjkalo nam je malo, pa vendarle veliko. Na rezultat ne morem biti ponosen, ponosen pa sem na naše delo. Dokazali smo, da je napredek možen, vendar le s trdim delom ter profesionalnem odnosom,” je v izjavi za spletno stran jeseniškega kluba dejal Marcel Rodman.