Risi končali s sanjami o eliti, sledi boj za obstanek

Uncategorized 2. Maj 201912:08 > 12:09
Facebook

Slovenska hokejska reprezentanca je po porazu proti Kazahstanu in Južni Koreji, danes priznala premoč še Belorusiji in že ostala brez možnosti o napredovanju med svetovno elito. Še več risi se bodo na naslednjih tekmah očitno krčevito borili za obstanek.

Na tretji tekmi na SP divizije I je Slovenija doživela še tretji poraz. Tokrat jih je povsem zasluženo ugnala Belorusija, ki je slavila s 4:1. S tem porazom so risi izgubili tudi teoretično vse možnosti za preboj nazaj med svetovno hokejsko elito. Trenutni rezultati pa jim prinašajo krčevit boj za obstanek. Za le tega se bodo kot vse kaže borili z Litvo, ki je trenutno prav tako brez točk.

Tudi na tokratni tekmi so risi začeli preveč medlo. Vse skupaj so Belorusi izkoristili že ob prvi igri z igralcem več. V 4. minuti tekme je bv polno meril Yegor Sharangovich

Naši hokejisti so še naprej kazali bledo predstavo, v drugi tretjini gledalci zadetkov niso videli. Je pa zato nekaj sončnih žarkov za Slovenijo posijalo na začetku tretje tretjine, ko je v polno meril Robert Sabolič za izenačenje.

Izenačenja pa ni trajalo dolgo, saj so Belorusi hitro znova prevzeli pobudo in v 46. minuti znova povedli preko Olega Yevenga. V 50. minuti je bilo že 3:1, zadel je Geoff Platt. Naši so v zaključku poizkusili tudi brez vratarja, kar so Belorusi kaznovali in postavili končni rezultat 4:1 preko Artema Demkova.

Jutri se bo Slovenija ob 15:30 pomerila z Madžarsko.