EBEL: Rdeči biki spet poteptali Zmaje

Uncategorized 1. Dec 201621:55 > 22:02
alesfevzer

V četrtek zvečer je bila odigrana uvodna tekma 25. kroga razširjene avstrijske hokejske lige Ebel, Salzburg pa je odpravil Olimpijo s 7:2. Blestel je predvse, John Hughes, ki je nekoč razveseljeval gledalce v Tivoliju.

To je bil tretji letošnji medsebojni obračun med zmaji in rdečimi biki, obakrat doslej je Salzburg zmagal, prvič z rezultatom 5:1 in drugič z rezultatom 10:2. Tudi tokrat so imeli Rdeči biki ogromno premoč, saj je bilo razmerje v strelih na vrata kar 54:20. Vrata Ljubljančanov je branil 19-letni Tilen Spreiter, ki je v torek proti Dunaju debitiral v Ligi Ebel, saj je prvi vratar Jeff Frazee še naprej manjkal zaradi bolezni. Trener Bojan Zajc je imel na sploh na voljo samo 14 hokejistov.

Prvi zadetek je padel v 5. minuti prve tretjine, ko je Thomas Raffl načel mrežo Ljubljančov, v 11. minuti pa je bil nato Hughes natančen ob prednosti igralca več, ko je na kazenski klopi sedel Uroš Batič. Že samo tri minute zatem je sijajni napadalec povišal na 3:0. Tik pred koncem prve tretjine je Bobby Raymond nepravilno ustavil Aljaža Chvatala, ki je nato zadel s kazenskega strela. Thomas Raffl je sicer zadel tudi v 26. minuti, a je le minuto kasneje kapetan Aleš Mušič znižal po podaji Batiča.

V zadnji tretjini je svoj tretji zadetek dosegel Hughes. nato pa sta zmago potrdila še Michael Schiechl in Alexander Rauchenwald. Olimpija ostaja prikovana na dno razpredelnice, na 26 tekmah je zbrala 17 točk. Naslednja tekma bo v soboto ob 17:30, ko v Tivoli prihaja Innsbruck.