Šok v Ljubljani: Tomaž Vnuk zapušča Olimpijo!

Getty Images

Iz Tivolija prihaja šokantna novica. Tomaž Vnuk je po sezoni, v kateri so zmaji osvojili kar tri lovorike, v sredo podal odstopno izjavo z mesta direktorja ljubljanskega kluba.

Kot so zapisali v klubski izjavi, je Vnuk odstopil iz osebnih razlogov. Nekdanji igralec izjave še nidal.

HK SŽ Olimpija je resen, stabilen in uspešen klub. V zadnji sezoni smo osvojili tri naslove, vrnili hokej v Ljubljano, presegli vse zastavljene cilje, ki bodo tudi v prihodnji sezoni visoki. V naslednjem tednu bomo imeli sejo upravnega odbora kluba, na kateri bomo opredelili nadaljnje korake in aktivnosti, o katerih vas bomo obvestili,” je v izjavi za javnost zapisal predsednik Olimpije Miha Butara.

Tomaž Vnuk je sicer eden izmed najboljših slovenskih hokejistov iz obdobja po osamosvojitvi. Je tudi legenda Olimpije, pri kateri je z bratom Juretom več let skupaj igral v napadu. Za klub iz slovenske prestolnice je igral tudi njun oče Rajko, ki je bil tudi tudi jugoslovanski reprezentant. Vnuk je po slovesu HDD Olimpije od Lige Ebel in kasnejšem finančnem zlomu na novo postavil temelje članskega hokeja v prestolnici. Pred tem je vodil podružnični mladinski pogon HK Olimpija.

Delo sicer poroča, da denar naj ne bi bil povod za odhod Vnuka. Klub že ima zagotovljen proračun za prihodnjo sezono. Zdaj že nekdanjega direktorja naj bi motil predvsem položaj hokeja v Ljubljani in odnosi s Hokejsko zvezo Slovenije.