Jesenice do zmage, Olimpija znova poražena

HDD Jesenice/Facebook

Polovični izkupiček najboljših slovenskih hokejskih ekip. Medtem ko so Acroni Jesenice v Alpski ligi s 4:3 odpravile Cortino, je Olimpija v ligi Ebel proti Linzu ostala praznih rok.

Obračun v Podmežakli se ni začel po načrtih Acroni Jesenic, saj je Cortina že v peti minuti vodila z 2:0. Železarji so se vrnili v drugi tretjini, ko so v razmaku dobrih štirih minut zabili tri zadetke. Ko je Eric Pance dobro minuto pred koncem s svojim drugim zadetkom prednost povišal na 4:2, je bilo jasno, da bo zmaga ostala na Gorenjskem. Gostom ni pomagal niti zadetek Zacka Torquata v zadnjih trenutkih srečanja.

Manj razlogov za zadovoljstvo imajo hokejisti Olimpije, ki so vpisali nov poraz v ligi Ebel. Za zadnjo ekipo razširjenega avstrijskega prvenstva so bila tokrat usodna črna krila iz Linza, ki so v Tivoliju slavila s 4:2. Olimpija je sicer povedla prek kapetana Aleša Mušiča in na prvi odmor odšla z minimalno prednostjo. Gostje so drugo tretjino dobili s 3:1 in si tako tlakovali pot do zmage. Linz je končni izid postavil z zadetkom v prazno mrežo, ko so zmaji poskušali izsiliti podaljšek brez vratarja, vendar ostali brez uspeha.

Pred Olimpijo je sedaj niz štirih zaporednih tekem v gosteh.