Jure Vnuk presenetljivo zapušča Olimpijo

Uncategorized 20. Sep 201920:44 > 20:49
delo

Vodstvo SŽ-ja Olimpije je uradno prekinilo sodelovanje s trenerjem Juretom Vnukom, ki je v zadnjem letu z zmaji osvojil kar štiri lovorike.

45-letni Vnuk Olimpijo zapušča iz osebnih razlogov po sporazumnem dogovoru z vodstvom. Vnuk je zmaje popeljal do naslova prvaka Alpske lige, naslova državnega prvaka, dvakrat je v Kranju osvojil tudi naslov pokalnega prvaka Slovenije.

Ljubljančani so letošnjo Alpsko ligo začeli s presenetljivim porazom proti drugi ekipi KAC-a (0:1), Vnuk pa je bil po tekmi zelo nezadovoljen. Strateg je nato izpustil sredino tekmo državnega prvenstva v Celju, zdaj pa je dokončno znano, da zapušča klub. Vnuk je sicer na začetku sezone večkrat kritiziral pristop nekaterih mladih igralcev.

Na naslednji tekmi na Dunaju bo ekipo vodil njegov pomočnik Gregor Polončič, vodstvo kluba pa že aktino išče novega glavnega trenerja.