Jesenice zmagale, Olimpija izgubila proti predzadnjemu

HDD Jesenice

Peti krog Alpske lige se je končal s polovičnim uspehom za slovenska predstavnika. SIJ Acroni Jesenice so v Podmežakli s 5:2 premagale podmladek Vienne Capitals, SŽ Olimpija Ljubljana pa je v podaljšku izgubila na gostovanju pri predzadnjem Bregenzerwaldu z 2:1.

Jeseničani so se veselili zmage, čeprav so gostje povedli že po desetih sekundah igre. Ob koncu prve tretjine je uspel izenačiti Jaka Ankerst, Gašper Glavič pa je ljubitelje hokeja na Gorenjskem razveselili ob koncu drugega dela, ko je zadel za vodstvo z 2:1. Železarji so vse dvome o zmagovalu razrešili na začetku tretje tretjine, ko sta zadela Ankerst in Jaka Šturm, zadnji zadetek za domače pa je prispeval Nik Grahut. Dovolj o razmerju moči na ledu pove podatek o strelih na gol – 50:14 za Jesenice.

Tudi hokejisti SŽ Olimpije so nadstreljali svojega nasprotnika (36:26), vendar na koncu v Dornbirnu klonili v podaljšku. Žiga Pešut je v 18. minuti zmaje ob igralcu več na ledu popeljal v vodstvo, na drugi strani pa mu je z enako mero 24. minuti vrnil Giovanni Vogelaar. Srečanje je v 62. minuti odločil Stefan Soder.