Derbi številka 500 v znamenju Olimpije

HK Olimpija

Jubilejni 500. večni hokejski derbi med SŽ Olimpijo in SIJ Acroni Jesenicami se je v okviru 11. kroga Lige AHL v Tivoliju končal z zmago zmajev s 4:2 po izvajanju kazenskih strelov.

Okoli tri tisoč ljubiteljev najhitrejše moštvene igre na svetu je pod Rožnikom spremljalo zanimivo in trdo srečanje, na katerem so večkrat morali posredovati tudi sodniki, na koncu pa so se zmage po loteriji veselili pri je SŽ Olimpiji. Hokejisti SIJ Acroni Jesenic so bili v rednem delu tik pred zmago, a na koncu ostali brez vsega.

Prva tretjina je ponudila veliko zanimivega dogajanja, razveljavljeni zadetek Olimpije, in ekspresno vodstvo železarjev, za katerega je ob igralcu več na ledu poskrbel Andrej Hebar. Ljubljančani so izenačili v 26. minuti, ko je po podaji Aleša Mušiča iz leve strani zadel Nik Simšič. Urbana Avsenika je v vratih Jesenic samo tri minute kasneje premagal še Mušič, v 37. minuti pa je za novo izenačenje poskrbel Jaka Šturm.

V 49. minuti je znova završalo na delu, kjer so bili zbrani navijači Jesenic. Mirko Djumič je podal pred vrata Olimpije, kjer je bil najbolj zbran Žan Primožič in premagal Žana Usa. Ko se je že zdelo, da bodo železarji veliki zmagovalci večnega derbija številka 500, si je Hebar prislužil izključitev, Olimpija pa je iz vrat potegnila Usa in krenila po izenačenje. Tveganje se je ljubljanski klopi izplačalo, saj je Luka Zorko 21 sekund pred koncem izkoristil podajo Žige Pešuta in poskrbel za podaljšek.

Ker v podaljšku ni bilo zadetkov, je odločitev padla po loteriji. Po treh poizkusih na obeh straneh je bilo izenačeno 2:2 (za Olimpijo sta zadela Čepon in Jezovšek, za Jesenice Šturm in Ankerst), nato pa je v četrti seriji Čepon še enkrat zadel za domače, Us pa je ubranil strel Ankerstu.