Hokej

08.11.2019 | 17.03 > 17:08

Risi premagali Belorusijo, Pintarič zaklenil vrata

Hokejisti Slovenije so na prijateljskem turnirju v Liepaji z 2:0 premagali Belorusijo.

Slovenija hokej

HZS

V prvi tretjini nismo videli golov, Slovenija pa je nato povedla v 35. minuti, ko je bil natančen Anže Kuralt. Risi so minimalno prednost zadržali vse do konca tekme, končni izid pa je z zadetkom v prazna vrata postavil Rok Tičar.

Belorusi so Slovenijo pred pol leta na svetovnem prvenstvu divizije I v Kazahstanu nadigrali s kar 4:1, tokrat pa so bili daleč od uspeha.

Eden izmed junakov današnje tekme je bil tudi vratar Slovenije Matija Pintarič, ki je zaklenil vrata.

Za izbrance Matjaža Kopitarja je turnir v latvijskem obmorskem mestu Liepaja dobrodošla priprava na olimpijske predkvalifikacije, ki jih bodo februarja prihodnje leto gostile Jesenice.

Slovenci v Stožicah do minimalne zmage proti Latviji

Slovenija je na zadnji domači tekmi v kvalifikacijah za EURO ugnala Latvijo z 1:0. Vse skupaj je bilo v Ljubljani veliko težje od pričakovanega.

Po zmago in smernice za prihodnost

Slovenska nogometna reprezentanca bo danes ob 18. uri v Stožicah igrala predzadnjo tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020.

Kje se bodo Slovenci borili za vstopnico za Tokio?

Fiba je določila gostitelje olimpijskih kvalifikacij v košarki. Turnirje, ki bodo na sporedu med 23. in 28. junijem 2020, bodo gostile Kanada (Victoria), Hrvaška (Split), Litva (Kaunas) in Srbija (Beograd).

U21: Slovenija na Portugalskem do remija brez zadetkov

Slovenija do 21. leta je danes odigrala še eno v nizu zahtevnih tekem. Na Portugalskem so varovanci Primoža Glihe uspeli remizirati brez zadetkov s Portugalsko.