Risi premagali Belorusijo, Pintarič zaklenil vrata

Hokejisti Slovenije so na prijateljskem turnirju v Liepaji z 2:0 premagali Belorusijo.

V prvi tretjini nismo videli golov, Slovenija pa je nato povedla v 35. minuti, ko je bil natančen Anže Kuralt. Risi so minimalno prednost zadržali vse do konca tekme, končni izid pa je z zadetkom v prazna vrata postavil Rok Tičar.

Belorusi so Slovenijo pred pol leta na svetovnem prvenstvu divizije I v Kazahstanu nadigrali s kar 4:1, tokrat pa so bili daleč od uspeha.

Eden izmed junakov današnje tekme je bil tudi vratar Slovenije Matija Pintarič, ki je zaklenil vrata.

Za izbrance Matjaža Kopitarja je turnir v latvijskem obmorskem mestu Liepaja dobrodošla priprava na olimpijske predkvalifikacije, ki jih bodo februarja prihodnje leto gostile Jesenice.