Risi turnir končali s porazom proti Franciji

HZS

Slovenska moška hokejska reprezentanca je zadnji dan turnirja Euro Ice Hockey Challenge v latvijski Liepaji odigrala tekmo z izbrano vrsto Francije in klonila z 0:3.

Slovenski hokejisti so zadnji pripravljalni turnir v Latviji pred kvalifikacijami za olimpijske igre na Jesenicah sklenili s prepričljivim porazom proti Franciji. Galski petelini, ki so pred tem izgubili oba obračuna v Liepaji, so povedli v 12. minuti, ko je zadel Eliot Berhton. Tik pred koncem druge tretjine je mrežo risov zatresel še Florian Chakiachvili, zadnji žebelj v slovensko krsto pa je ob koncu srečanja z zadetkom prazno mrežo zabil Anthony Guttig.

Slovenci so na prvi tekmi turnirja proti domačinom klonili po kazenskih strelih, na drugi tekmi pa so bili z 2:0 boljši od Belorusije.

Rise februarja čaka kvalifikacijski turnir za nastop na olimpijski igrah na Jesenicah.