Kopitar k zmagi kraljev prispeval točko

Bruce Bennett/Getty Images

Los Angeles Kings so sinoči prišli do dokaj gladke zmage nad NY Islanders. Anže Kopitar je tekmo začel z dvominutno kaznijo, kasneje pa Kraljem pomagal do triumfa s 4:1.

Hrušičan je bil će v tretji minuti srečanja izključen zaradi previsoke palice, a Newyorčani številske prednosti niso znali kaznovati, so pa vseeno prvi povedli. V 9. minuti je zadel  Derrick Brassard.

Kralji so še v prvem delu izenačili prek Dustina Browna, v drugi tretjini pa v 36. minuti prišli do vodstva. Zadel je Jeff Carter.

V zadnji tretjini je LA pokazal najboljšo predstavo in zadel še dvakrat. V 51. minuti se je med strelce vpisal Matt Roy, potem pa je v 58. minuti po podaji Kopitarja zmagovalca odločil Alex Iafallo.

Zmagi navkljub so Kopitarjevi kralji še vedno prikovani na zadnje mesto zahodne konference, saj je bila to šele njihova 10. zmaga, so pa razlike majhne in bi recimo lepa serija zmag okrepila možnosti moštva za končnico.