Začenja se prvi test za slovenske rise v letošnjem letu

Uncategorized 2. Feb 202021:44 > 21:52
IIHF

Slovenska moška članska hokejska izbrana vrsta se bo jutri popoldne zbrala v dvorani Podmežakla na reprezentančnem zboru, ki pa se tokrat ne bo zaključil z udeležbo na prijateljskem turnirju, kot je to običajno ob novembrskih in februarskih premorih v klubskih tekmovanjih.

Naše rise tokrat na domačem ledu čakajo olimpijske predkvalifikacije Skupine G, na katerih se bodo od 6. do 9. februarja merili z ekipami Hrvaške, Japonske in Litve. Zmaga na turnirju vodi v zadnji krog kvalifikacij, slednji pa zmagovalcu namenja vstopnico na prihodnje Olimpijske igre v Pekingu.

Varovance selektorja Matjaža Kopitarja v ponedeljek in torek čakajo trije treningi na ledu, ter nato v sredo še uradni trening pred začetkom turnirja, ki se bo začel v četrtek s tekmo med Japonsko in Hrvaško.

Na seznamu slovenske hokejske reprezentance so:

Vratarji: Luka Gračnar (Storhamar, Norveška), Gašper Krošelj (Mlada Boleslav, Češka), Matija Pintarič (Rouen, Francija).

Branilci: Aljoša Crnovič (Jesenice), Kristjan Čepon (Olimpija), Blaž Gregorc (Vitkovice, Češka), Miha Logar (Olimpija), Aleksandar Magovac (Poprad, Slovaška), Žiga Pavlin (Košice, Slovaška), Klemen Pretnar (Unia Oswiecim, Poljska), Jurij Repe (Košice, Slovaška), Miha Štebih (Krakow, Poljska), Nejc Stojan (Jesenice).

Napadalci: Tadej Čimžar (Katowice, Poljska), Boštjan Goličič (Bordeaux, Francija), Žiga Jeglič (Mlada Boleslav, Češka), Luka Kalan (Unia Oswiecim, Poljska), Gregor Koblar (Unia Oswiecim, Poljska), Gal Koren (Olimpija), Anže Kuralt (Fehervar, Madžarska), Ken Ograjenšek (Graz 99ers, Avstrija), Robert Sabolič (Ambri Piota, Švica), Rok Tičar (KAC, Avstrija), Blaž Tomaževič (Jesenice), Jan Urbas (Fischtown Pinguins, Nemčija), Miha Verlič (Fischtown Pinguins, Nemčija), Miha Zajc (Innsbruck, Avstrija).

Četrtek, 6. februar 2020
15.30 Japonska – Hrvaška