Jesenicam 503. večni derbi

Uncategorized 18. Sep 202020:59 > 21:06
hokejtv

V polfinalu Pokala Slovenije sta se v Tivoliju pomerili SŽ Olimpija in Sij Acroni Jesenice. Zmago na 503. večnem derbiju so si priigrali železarji, ki so zmagali po izvajanju kazenskih strelov. Srečanje se je po rednem delu in podaljšku končalo z izidom 0:0.

Drugi derbi zmajev in železarjev v zadnjem tednu dni ni postregel z vrhunskim hokejem, ekipi pa (znova) nista bili strelsko razpoloženi. Mreži sta vseh 60 minut mirovali, gola nismo videli niti v petminutnem podaljšku, kljub temu, da sta si ekipi ustvarili nekaj priložnosti.

O zmagovalcu in potniku v finale Pokala Slovenije je tako odločala loterija kazenskih strelov, v kateri so bili spretnejši Jeseničani. Edini zadetek je v tretji seriji dosegel Jaka Šturm.

V vratih Jesenic je blestel Žan Us, ki je zbral 38 obramb, ustavil pa je tudi vseh pet poskusov Ljubljančanov pri kazenskih strelih.

BLED DRUGI FINALIST

V drugem polfinalu je HKMK Bled presenetljivo premagal HK Triglav s 3:2 (1:1,2:0,0:1). Pri Bledu je znova blestela vratarka Pia Dukarič, ki je zbrala 35 obramb, odločilnih pa je bilo pet minut sredi druge tretjine, ko si je Bled z goloma Zupana in Pančurja priigral prednost 3:1.