Jeseničani korak do finala Alpske lige

Uncategorized 25. Mar 201723:24 > 23:30
Getty Image

Hokejisti Sij Acronija Jesenic so natretji tekmi polfinala Alpske lige v gosteh premagali Asiago (4:2). Železarji zdaj za uvrstitev v finale potrebujejo zgolj še eno zmago.

V prvi tretjini gledalci niso videli zadetkov, v peti minuti druge pa so Jeseničani prek Jake Ankersta povedli. V drugem delu smo videli še izenačenje domačih hokejistov in pa dva hitra zadetka Logarja in Oražeja za lepo prednost železarjev pred zadnjo tretjino.

Domači so se poskušali vrniti v igro, a nikakor niso uspeli doseči zadetka, ki bi jih rezultatsko oživil. So pa zato še enkrat v polno merili Jeseničani, po dosojenem kazenskem strelu je bil uspešen Luka Kalan.

Železarji se bodo v finale Alpske lige uvrstili že v torek, ko bo ob 18:30 v Podmežakli še četrta polfinalna tekma.