Jeseničani odpihnili večne tekmece

Uncategorized 6. Apr 201721:42 > 21:45
HDD Jesenice

Na prvi tekmi finala državnega prvenstva v hokeju na ledu so na večnem derbiju hokejisti Jesenic zabili kar 10 golov v mrežo Olimpije, ki skozi celoten obračun ni uspela držati koraka z železarji.

Getty Image

Takšnega začetka finala državnega prvenstva v hokeju na ledu ni bržčas pričakoval nihče. Zmaga Jeseničanov je bila pred začetkom tekme več kot verjetna, a 10 zadetkov v mreži Olimpije priča o tem, kako slabo so zmaji zastopali svoje barve v večnem derbiju, ki bi moral služiti kot velika motivacija v slovenskem hokeju.

Ekipa Sija Acronija iz Jesenic je gospodarila na ledeni ploskvi vse od prvega sodniškega meta in hokejistom Olimpije se je videlo, da na ledeni ploskvi niso tekmovali že dva meseca, od takrat, ko se je končala razširjena avstrijska hokejska liga. Nerazp

oložen je bil predvsem Američan v vratih zmajev Jeff Fraize, ki je na konu tekme kar destkrat pobiral plošček iz svoje mreže.

Jeseniški hokejisti so tako brez večjih težav dobili prvo tekmo in nasprotnikom odvzeli prednost domačega ledu.  Finale igrajo na tri zmage; druga tekma bo v nedeljo v dvorani Podmežakla, tretja 12. aprila spet v Ljubljani. Če bo potrebno, bosta o prvaku odločali še tekmi 14. aprila na Jesenicah in 16. aprila v Ljubljani.

Ljubljana, dvorana Tivoli. Gledalcev: 1.500. Sodniki: Trilar, Bajt, Bergant, Hribar.

Strelci: 0:1 Sotlar (DiCasmirro, 7.), 1:1 Mušič (Čepon M., Čepon K., 8.), 1:2 DiCasmirro (Berlisk, 17.), 1:3 Ankerst (Rajsar, 18. PP1), 1:4 Ankerst (Berlisk, Manfreda, 21.), 2:4 Reyn (Snoj, Uduč, 22.), 2:5 Ankerst (Pance, DiCasmirro, 25.), 2:6 Jezovšek (Kalan, Čimžar, 35.), 3:6 Čepon K. (Reyn, 38.), 3:7 Ankerst (Manfreda, 40.), 4:7 Pešut (Guimond, Mušič, 46., PP1), 4:8 Jezovšek (Čimžar, Kalan, 48.), 5:8 Gorše (Čepon K., Reyn, 54.), 5:9 Čimžar (Berlisk, Kalan, 55.), 5:10 DiCasmirro (Sotlar, Pance, 56.)