Alaphilippe svetovni prvak, Roglič 6.

Kolesarstvo 27. Sep 202016:11 > 16:18
twiitter

Na dirki za svetovno prvenstvo v Imoli je zmagal Francoz Julian Alaphilippe, Primož Roglič pa v ciljnem sprintu za srebro ni imel dovolj moči in končal na 6. mestu.

Letošnja trasa svetovnega prvenstva je bila dolga 258,2 km v okolici Imole v Italiji.

Tekom preizkušnje je več kolesarjev poskušalo s pobegi, med njimi tudi zmagovalec Toura Tadej Pogačar, ki je bežal okoli 20 km pred ciljem, vendar bil ujet. Na zadnjem vzponu so se v ospredje postavili številni favoriti, med njimi tudi Primož Roglič. Prvi je skočil Julian Alaphilippe, sledili pa so mu Roglič, Wout van Aert, Marc Hirschi, Jakob Fuglsang in Michal Kwiatkowski.

Francoz je v naslednjih kilometrih pred peterico zasledovalcev držal 10-15 sekund prednosti, zdražal tudi do cilja na dirkališču Enzo e Dino Ferrari in osvojil svoj prvi naslov svetovnega prvaka. V sprintu peterice za srebro in bron je bil najmočnejši Van Aert, bron je pripadel Hirschiju.

Alaphilippe je osvojil deveto zlato kolajno za Francijo, vendar prvo po 23 letih.

Slovenija ostaja pri samo eni kolajni na svetovnih prvenstvih, Andrej Hauptman je leta 2001 osvojil bron.