Jan Tratnik na kronometru hitrejši od Frooma

Kolesarstvo 18. Feb 201822:34 > 22:35
prijavim.se

Kolesarska dirka Ruta del Sol se je končala z nedeljskim kronometrom, ki ga je dobil kolesar Skyja David De La Cruz. Skupne zmage se je razveselil Tim Wellens, na kronometru pa je odlično nastopil Jan Tratnik.

Tim Wellens je tako ubranil prednost, ki si jo je privozil z zmago na sobotni etapi s ciljnim vzponom na Alcala de los Gazules. Na 14 km dolgem kronometru je brez težav nadziral položaj in dosegel osmi čas ter za Davidom De La Cruzem zaostal za vsega 14 sekund.

Izkazal se je Jan Tratnik, ki je v cilju zaostal za 24 sekund in osvojil 9. mesto. Bil je tri sekunde hitrejši kot legendari Chris Froome, ki je kronometer končal na 11. mestu.

Za Frooma je bila to prva letošnja dirka, v skupnem seštevku pa je zaostal za skoraj dve minuti in končal na desetem mestu. Tratnik je bil 46. (+9.54), Marko Kump pa 124. (+44:27).