Kolesarstvo

13.03.2018 | 21:08 > 21:12

Roglič zadnji kronometer končal na devetem mestu

S sklepnim kronometrom se je končala 53. kolesarska dirka od Tirenskega do Jadranskega morja. 10-kilometrsko preizkušnjo je dobil Avstralec Rohan Dennis (BMC).

Primož Roglič

Primož Roglič, ki je v petek zmagal na tretji etapi, je danes zasedel deveti čas in za Avstralcem zaostal za 18 sekund.

Vodstvo v skupnem seštevku je zadržal Poljak Michal Kwiatkowski (Sky), ki je za 24 sekund ugnal Italijana Damiana Carusa. Tretje mesto je osvojil Britanec Geraint Thomas.

Od Slovencev je dirko najvišje končal Jan Polanc, ki je osvojil 19. mesto.