Kolesarstvo 13.03.2018 | 21:08 > 21:12

Roglič zadnji kronometer končal na devetem mestu

S sklepnim kronometrom se je končala 53. kolesarska dirka od Tirenskega do Jadranskega morja. 10-kilometrsko preizkušnjo je dobil Avstralec Rohan Dennis (BMC).

Primož Roglič

Primož Roglič, ki je v petek zmagal na tretji etapi, je danes zasedel deveti čas in za Avstralcem zaostal za 18 sekund.

Vodstvo v skupnem seštevku je zadržal Poljak Michal Kwiatkowski (Sky), ki je za 24 sekund ugnal Italijana Damiana Carusa. Tretje mesto je osvojil Britanec Geraint Thomas.

Od Slovencev je dirko najvišje končal Jan Polanc, ki je osvojil 19. mesto.

Zlato Valverdeju, Roglič odpadel 10 km pred ciljem

V Innsbrucku je Alejandro Valverde pri 38 letih ugnal kolesarsko konkurenco in 15 let po prvi medalji končno osvojil še zlato in mavričasto majico. Slovenija kljub najvišjim ciljem prvenstvo zapušča brez odličja.

Avstralec Dennis "pometel" s konkurenco v kronometru

Edini slovenski predstavnik na kronometru svetovnega prvenstva v kolesarstvu, Jan Tratnik, je osvojil 31. mesto. V Innsbrucku se je naslova svetovnega prvaka razveselil Avstralec Rohan Dennis.

Celjani v nedeljo začenjajo evropsko sezono

Rokometaši Celja Pivovarne Laško bodo v nedeljo ob 17. uri v dvorani Zlatorog pričeli z evropsko sezono 2018/19. V 1. krogu Lige prvakov v Celju gostuje Skjern.

Vuelta: Dennis dobil kronometer, Yates ostaja v vodstvu

Kolesar ekipe BMC Rohan Dennis je slavil na 16. etapi Vuelte. Dennis je bil najhitrejši na 32 kilometrov dolgem kronometru, na katerem je vodilni v skupnem seštevku Simon Yates pridobil še nekaj sekund pred najbljižjim zasledovalcem Alejandrom Valverdejem.